Загальгі збори Ліги ділових і професійних жінок
28.07.2015
Зустріч з О.Рог та І.Судаком
29.07.2015
Show all

Жінка як фактор розвитку сільської громади

Обговорення цієї актуальної теми відбулося 18 лютого в Куликівці за ініціативою районної організації Спілки жінок України та за участю членів президії обласної організації Спілки жінок України, Чернігівської міської Ліги (клубу) ділових і професійних жінок.

Обговорення цієї актуальної теми відбулося 18 лютого в Куликівці за ініціативою районної організації Спілки жінок України та за участю членів президії обласної організації Спілки жінок України, Чернігівської міської Ліги (клубу) ділових і професійних жінок. 

Візит до районного центру гості з Чернігова почали зі знайомства з бізнесом Ірини Єлисеєвої, яка створила приватне підприємство «Єлісеєвські меблі». Далі під час екскурсії на СФГ «Колос» (керівник – депутат обласної ради Віктор Труш) учасниці ділового туру дізналися про проблеми та досягнення місцевого товаровиробника. Про продукцію ПрАТ «Куликівське молоко» чернігівській делегації розповіла його директор Людмила Бажан. Всі із задоволенням продегустували смачну й корисну молочну продукцію цього підприємства.

Роботу круглого столу «Жінка як фактор розвитку сільської громади» розпочали голова Куликівської райдержадміністрації Валентини Мельник і  голова Чернігівської обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкіна.

Сільські жінки становлять п’яту частину населення і більше половини (55%) сільських жителів Чернігівщини. Отже, вони мають значний вплив у родині, у суспільстві. Розширення їхніх прав і можливостей – це великий потенціал у вирішенні багатьох проблем на селі, однак, на жаль, сільські жінки обділені належною увагою та турботою держави, рівень їх життя значно поступається рівню життя жительок міст, – зазначила під час свого виступу Ірина Дорожкіна, змальовуючи «портрет» такої жінки. 

Саме на сільську жінку лягає основна відповідальність за виховання дітей, адже в селах проживає дві третини багатодітних сімей, але відсутня інфраструктура відповідних навчальних закладів. На їхні плечі лягає тягар догляду за домашнім господарством, присадибною ділянкою. Сільські жінки потерпають через низький рівень медичного та побутового обслуговування, безробіття. Середній вік сільської жінки  в області становить всього 50 років! Кожна друга сільська жінка у нас – пенсійного віку, близько половини – самотні, близько третини з них – удови.

– Завдяки різним цільовим програмам, жіночим громадським організаціям і просто тому, що жінки вирішили – годі чекати – сьогодні утворився певний прошарок сільських жінок-лідерок, які набагато активніші за чоловіків. Вони беруться за вирішення проблем, з якими іноді не можуть впоратися офіційні органи. Жінки складають більшість (56%) серед депутатів сільських рад. Жінки почали займатися органічним землеробством, зеленим туризмом, створювати сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, свій бізнес. Тому я переконана, що такі жінки зможуть не лише покращити власний добробут, а й змінити загальну ситуацію в країні на краще, а представники влади мають їм всіляко допомагати! – підсумувала свій виступ Ірина Дорожкіна. 

Директор районного будинку культури, голова Куликівської районної організації Спілки жінок України Світлана Масльонка, продовжуючи цю тему, розповіла про те, як очолювана нею організація підтримує жіночі ініціативи та активність дівчат у житті району. Приватний підприємець Галина Ілляш переконана, що «Започаткування власної справи у селі – запорука розвитку громади». 
А Горбіський сільський голова Оксана Трикашна поділилися досвідом  «Співпраці сільської влади із жінками-підприємцями та активістками у громаді».

Вже знайома чернігівським бізнес-леді директор ПрАТ «Куликівське молоко» Людмила Бажан також із власного досвіду розповіла про ініціативи жінок на виробництві, які покращують життєдіяльність підприємства загалом. А голова жіночої ради с.Б.Муравійка Ольга Суровець у виступі на тему «Роль жінки у житті сільської громади» коротенько підсумувала, що жінки в сільській місцевості – це головний «двигун» у багатьох економічних, соціальних, культурних проектах. 

До обговорення теми «Жінка як фактор розвитку сільської громади»
 долучилися також члени президії Чернігівської обласної організації Спілки жінок України та правління Чернігівської міської Ліги (клубу) ділових і професійних жінок, представники громадських організацій і місцевого самоврядування Куликівського району, журналісти. Знайомство з потужним жіночим активом Куликівщини завершилося чудовим виступом народного аматорського фольклорного колективу «Оберіг» с.Смолянка (керівник — Микола Янушкевич).