Підприємець року 2016
21.09.2016
20160908 101159
Ліга ділових та професійних жінок Чернігова приймала представників жіночих бізнес-асоціацій з Iспанії та Литви
21.09.2016
Show all

Міжнародна конференція “Побудова бізнес-спільноти жінок-підприємниць “Україна – ЄС””

У четвер, 8 вересня у конференц-залі “Сіверський”, парк-готелю “Чернігів” відбулась конференція “Побудова бізнес-спільноти жінок-підприємниць “Україна – ЄС””

ділових жінок Іспанії, Литви та України. Організаторами конференції “East Invest II” виступила Чернігівська ТПП.

Привітав учасників Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов. Він побажав учасникам установити тісні ділові зв’язки та підкреслив,  що будь-який бізнес  починається не зі знайомства, а з виникнення довіри між представниками діалогу.

 

З презентацією проекту East Invest II “Підтримка малих та середніх підприємств, очолюваних жінками” виступив його координатор Мануэль Монтойя (Севілья, Іспанія). Проект був започаткований Европалатою у 2015 році з метою розширення можливостей жінок підприємців  у східних країнах.

Учасники проекту – Торгово-Промислові Палати міст Чернігів (Україна), Шауляй (Литва) та Севілья (Іспанія).

На ринку праці в багатьох країнах існують нерівні умови для ведення бізнесу жінками – їм заважають ґендерні стереотипи та чоловіче домінування.  Але жінка хоче приймати повноправну участь у бізнес процесах, тому мета проекту – знайти шляхи підтримки організацій, очолюваних жінками.

 

Промова провідного спікера пана Альфреда Йонаска, Члена Європейського економічного і соціального комітету групи роботодавців, генерального директора Шауляйської ТПП підприємств (UEAPME) «Роль жінки-підприємця в суспільстві» показала, чому жінкам необхідно надавати більше свободи у бізнесі. В порівнянні з чоловіками, жінки рідше терплять поразки,  володіють високими професійніми навичками та мають управлінські здібності.

Статистичні дані західних країн продемонстрували значні зміни в економіці після того, як відбулося розширення та підтримка жіночого підприємництва.

 

З презентацією проекту створення комітету жіночого бізнесу при Чернігівській ТПП виступила Лариса Циган, керівник відділу ЗЕД. Вона розповіла про місію, цілі, та структуру комітету. За минулий рік, який був стартовим, вдалося зробити багато, але в планах діяльності комітету заохочення розвитку жіночого підприємництва,  обмін передовим досвідом та  розвиток регіональної та міжнародної співпраці.

Відбулася презентація Асоціації жінок-підприємців міста Севілья, Іспанія та Спілки жінок-підприємців міста Шауляй, Литва.

Презентувала мережіу жінок-підприємців Шауляю Гражіна Гаруалєне, а Асоціацію жінок-підприємців Севільї – Ана Лопіс.

 

Чернігівську Лігу ділових та професійних жінок презентувала Юлія Заїка, виконавчий директор Ліги жінок. Вона розповіла про унікальність організації, її гендерне спрямування, пятнадцятирічний досвід та перспективи, а також про  амбіційні плани на найближчі 2 роки в зв’язку з участю в проекті ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств».

Урочисто відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Чернігівською ТПП та Лігою ділових та професійних жінок України.

  

З презентацією проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств» та про співпрацю з Лігою щодо розвитку жіночого підприємництва в регіоні виступив Андрій Заїка, керівник проекту ПРООН.

Наприкінці конференціі про свій  шлях до успіху, довжиною в 21 рік розповіла активна членкіня Ліги Валентина Сукачева, директор ПП «СТВ».

20160909 113842

20160909 113905

20160909 113928

20160909 115927