ПЛАН-ГРАФІК ОСНОВНИХ ЗАХОДІВ У ЛЮТОМУ 2017 РОКУ
01.02.2017
ЧЛЕНСЬКІ ВНЕСКИ ТА БЮДЖЕТ 2017
08.02.2017
Show all

ЗУПИНИМО НЕРЕАЛЬНІ ШТРАФИ ТА НЕЗАКОННІ ПЕРЕВІРКИ

6 грудня 2016 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким установлено нереальні, незбалансовані розміри санкцій за порушення законодавства про працю. 

Цим законом, по-перше, закріплюється подвійна відповідальність підприємців – за Кодексом України про адміністративні правопорушення та за Кодексом законів про працю України. 
По-друге, порушується основний принцип юридичної відповідальності – принцип справедливості, який передбачає, що санкція завжди повинна відповідати рівню соціальної небезпечності та тяжкості вчинку. 

Зазначеним вище законом установлено максимальний розмір штрафу за недопуск перевірки з питань виплат ЄСВ 320000 гривень, за роботу працівника без оформлення – 96000 гривень, за недопуск перевірки з трудового законодавства – 9600 гривень. У той же час в Україні діють наступні норми: за порушення правил ядерної безпеки – штраф 1700 гривень, за самовільне заняття земельної ділянки – 850 гривень, за самовільне користування надрами – 510 гривень, за викрадення чужого майна – 510 гривень, за незаконну вирубку лісу – 170 гривень, за самовільне захоплення водних об’єктів – 119 гривень.

На засіданні Правління Ліги ділових та професійних жінок України 31 січня одностайно прийнято рішення про підтримку законопроекту № 5711 від 25.01.2017р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства». Законопроект передбачає зменшення чинних драконівських штрафів для підприємців (до 1700–5100 гривень) та відміну штрафу за недопуск до незаконної перевірки.

Офіційні листи-звернення направлено Голові Верховної ради України Парубію А.В., голові Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Денисовій Л.Л. та всім шести народним депутатам України від мажоритарних округів Чернігівщини. 

Також направлено листа Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б. щодо неможливості прийняття Урядом постанови «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Проект даної постанови, який розроблений Державною службою України з питань праці, передбачає грубі порушенням чинного порядку проведення перевірок уповноваженими особами державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. 

Упевнені, що адекватне реагування посадових осіб на наші звернення сприятиме збереженню малого та середнього бізнесу, зупинить тінізацію ринку праці, зменшить соціальну напругу в суспільстві, забезпечить збереження робочих місць.