Відбулася зустріч експертних груп у рамках Програми добровільного підвищення професійних стандартів
16.11.2018
Результати заходу Нетворкінг
21.11.2018
Show all

Підводимо підсумки трьох років участі Ліги у проекті від ПРООН в Україні

undp

Проекту ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств», що впроваджується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), вдалося перетворити його учасників у справжніх агентів змін.

Сьогодні ми готові до реалізації нових ідей та програм не лише всередині організацій, а й у країні в цілому.

Унікальність проекту полягає в тому, що він не надає прямої фінансової допомоги, але забезпечує найвищий рівень української та міжнародної експертності з організаційного розвитку саме для бізнес-об’єднань.
Офіційний сайт: www.ua.undp.org
Офіційна сторінка в мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/UNDPUkraine/

Нашій організаціїї, яка на той час називалася «Чернігівська міська Ліга (клуб) ділових і професійних жінок», пощастило у 2015 році увійти в число семи бізнес-об’єднань, які було обрано серед 102 кандидатів.

Оскільки Ліга – єдина жіноча організація, яка бере участь у проекті, то ми представляємо інтереси всіх ділових жінок України.

Свою діяльність у рамках проекту розвивали за трьома основними напрямами:

  • зміцнення організаційної спроможності – як зробити членство в організації привабливим;
  • зміцнення фінансової спроможності – як розвинути нові сервіси та послуги, щоб організація була фінансово сталою та незалежною;
  • адвокаційна діяльність – як зробити голос малого бізнесу гучним, щоб його почули на всіх рівнях влади та в суспільстві.

Працювали в декількох паралельних площинах.

I. Зміцнення статутної та організаційної спроможності.

Спочатку довелося добре попрацювати над підвищенням організаційної спроможності Ліги.

У результаті розроблено та прийнято нову редакцію Статуту й зовсім новий для нас документ – Етичний кодекс. У кодексі прописано основні принципи та цінності організації, яких повинні дотримуватись її члени.

А саме: демократичність, прозорість (на нашому сайті ми повністю надаємо доступ для перегляду інформації про надходження та витрати коштів), етичність, професійність, надійність, емоційний інтелект та менторство, як одну з наших особливостей.

Важливими документами для імплементації змін стали Фінансова політика, Положення про членство, Положення про внески, Положення про комітети, що дались нам досить не легко, але дали розуміння, як мають працювати закони й правила:

http://bpwua.org/2016/11/27/ii-konferentsiya-zmitsnennya-biznes-ob-ednan-malikh-i-serednikh-pidpriemstv-2/

II. Навчання за всіма напрямами діяльності організації

Визначальною була спеціально розроблена Києво-Могилянською бізнес – школою (kmbs) освітня програма з управлінського розвитку для лідерів бізнес-об’єднань.

У ході навчання було відпрацьовано місію, візію, принципи та цінності організації, розроблено стратегію її розвитку.

Активні члени організації в ході проекту пройшли фахове навчання з маркетингу, PR-у, внутрішніх та зовнішніх комунікацій.

У форматі тренінгів члени Ліги вивчали фандрейзинг, управління бізнес-об’єднаннями та внутрішні політики, управління фінансами, адвокаційну діяльність та некомерційне лобіювання, роботу із зовнішніми даними, медіацію, принципи ефективного підбору персоналу для бізнеc-об’єднань, принципи аналізу державної політики тощо.

Ш. Масштабування та зміна формату діяльності

У ході проекту суттєво змінився формат та масштаби діяльності організації.

Свою місію бачимо в тому, щоб зробити бізнес в Україні ефективним, а жінок – компетентними та успішними.

Прагнемо розвінчувати гендерні міфи й втілювати політику рівних можливостей. Саме цьому слугувало проведення першого в Україні суцільного статистичного обстеження «Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні».

Обстеження проведено в рамках проекту ПРООН у співпраці з Українським центром суспільних даних.

Показники, отримані в ході даного обстеження, є надважливими. Вони допоможуть подолати гендерні стереотипи, сформувати підприємницьку культуру, зробити бізнес ефективнішим.

Тільки завдяки підтримці проекту ПРООН в Україні стартувала й набирає обертів адвокаційна кампанія зі створення стандартів у бізнесі та запровадження системи саморегулювання, яку ініціювала й координує наша організація.

Засідання координаційної ради відбулися в Києві, Чернігові, Вінниці, Харкові та Львові. Уперше до діалогу вдалося залучити представників органів влади, партнерські організації і, звісно, самих підприємців.

Бізнес сам ініціює створення стандартів, бо розуміє, що втручання держави в регуляцію не виправдовує очікувань, що потрібно самостійно впливати на ринок, що підвищення якості продукції й послуг – основа конкурентних переваг і шлях до масштабування.

Ліга змінила масштаб і формат заходів. Так, завдяки проекту, новим контактам, залученості кращих експертів IV та V Форум ділових та професійних жінок набули статусу національного та об’єднали бізнес-леді з різних регіонів країни.

«Ліга жіночого успіху. Позитивний вплив через лідерство та дії» – такими були гасла першого Всеукраїнського бізнес-фесту, що відбувся в Чернігові впродовж двох днів (19 –20 травня 2017 року).

Ці заходи стали майданчиками для представлення й обговорення найактуальніших проблем у галузі жіночого підприємництва та професійного розвитку жінок.

Ми впевнені, що їх проведення сприятиме формуванню сучасного бачення ролі жінки в бізнесі, підвищенню обізнаності серед посадовців і осіб, які приймають рішення, жіночих МСБ, громадянського суспільства, представників ЗМІ.

——————————
Три роки проекту докорінно змінили нашу організацію. Сотні нових знайомств, десятки надихаючих проектів, потужних партнерів, і головне – досвіду, експертності й абсолютно нового бачення.

Чи бувають легкими трансформації? Звичайно, було непросто.
Але наші намагання вже дають результати, а отриманий досвід став надзвичайно корисним.

ПРИЄДНУЙТЕСЯ, ЩОБ РАЗОМ ДОСЯГАТИ УСПІХУ!