Відбулися загальні збори ГО “Ліга ділових та професійних жінок України” та бізнес-вечірка
10.02.2019
На зборах Правління було прийнято ряд важливих рішень
24.02.2019
Show all

Відбулася зустріч експертних груп в рамках Програми добровільного підвищення професійних стандартів

18 лютого 2019 року у Києві відбулась чергова зустріч експертних груп у рамках Програми добровільного підвищення професійних стандартів, на яку були запрошені представників меблевої галузі та візуальної індустрії.

Нагадуємо, що у 2017 році ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» ініціювала проект «Адвокаційна кампанія зі створення стандартів бізнесу та впровадження системи саморегулювання в Україні» за підтримки Проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств». Відбулися п’ять інформативно-дискусійних заходів у Києві, Чернігові, Харкові, Вінниці, Львові та модуль-сесія з представниками бізнесу і влади у Маріуполі. Партнерами заходу стали бізнес-об’єднання – Спілка підприємців «Стіна» (м.Вінниця), Донецька ТПП (м.Маріуполь, м.Краматорськ), «Спілка птахівників та кормовиробників України» (м.Харків), Клуб Ділових людей (м.Львів), Спілка зеленого туризму (м.Київ), Українська асоціація меблевиків (м.Київ), Спілка перукарів України (м.Київ), Комітет стандартів салонів краси (м.Київ), Центр міжнародного приватного підприємництва CIPЕ, Офіс ефективного регулювання BRDO, Києво-Могилянська бізнес-школа, Управління Юстиції в Чернігівській області та ін.

Продовження проекту стало формування робочих груп за сферами діяльності для розробки стандартів та імплементацій їх у певних сферах. Перша зустріч робочих груп відбулася 14 листопада 2018 року у якій прийняли участь представники бізнесу, що працюють у сферах HoReCa, б’юті індустрії та ріелторської діяльності.

До чергової зустрічі експертних груп у рамках Програми добровільного підвищення професійних стандартів приєдналися представники меблевої галузі та візуальної індустрії.

Юлія Заїка розпочала зустріч з мотивуючих слів: “Якщо ми відверто будемо говорити про проблеми, причини і наслідки та як повинна виглядати ідеальна процедура просування продукту з точки зору споживача, то ми зможемо знайти ті унікальні інструменти, які допоможуть розвиватися та бути клієнтоорієнтованими”.

Модератор інформувала присутніх про стандарти бізнесу на прикладі проекту “Адвокаційна кампанія зі створення стандартів бізнесу та запровадження системи саморегулювання” в рамках проекту ПРООН “Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств”.

Юлія Заїка повідомила, що у березні планується конференція за участі міністерств і різних бізнес-компаній з усієї України, де будуть презентуватися стандарти бізнесу. “Буде можливість поговорити з міністерствами та законодавцями стосовно врегулювання бізнес процесів і зможемо взятися за написання стандартів для своєї галузі” – зазначила модератор.

Виступ Юлії доповнив Владлен Сисун, координатор проекту ПРООН, акцентуючи увагу на важливості стандартів бізнесу: “Якщо ми говоримо про стандарт якості абстрактно, то не зрозуміло, хто за нього платитиме, якщо ми говоримо про бізнес-модель стандарту якості, то, як будь-який бізнес-проект, він має право жити, і можливо він потребує якихось інвестицій на початку, але він може рости і розвиватися сам”.

Наступним етапом було формування робочих груп. Учасники об’єдналися у дві робочі групи: Українська асоціація Візуальної Індустрії та Українська Асоціація Меблевиків. Кожна з груп мала час на обговорення особливостей використання стандартів в своїй галузі. Після чого представники груп презентували ці стандарти і основні висновки.

Модерували робочі групи Юлія Заїка, виконавчий директор ГО “Ліга ділових та професійних жінок” та Анжеліка Кобелєва-Лискова координатор комітету з адвокаційної діяльності ГО “Ліга ділових та професійних жінок”

Першою виступила президент Української асоціації Візуальної Індустрії Інна Несмірна.

Основні стандарти, які застосовують компанії-члени УАВІ (Українська Ассоціація Візуальної Індустрії):

переклади стандартів європейської асоціації, яка об’єднує такі ж асоціації, як УАВІ у країнах Європи;

– стандарти ППЕ (правила пристроїв електрообладнання);

– державні будівельні норми;

– стандарти світлопередачі.

Виявлені ризики, які можуть очікувати клієнти бізнесу візуальної індустрії: ризик безпеки (технічна безпека, електробезпека, пожежна безпека) та ризик зриву термінів. Як наслідок, виникають ризики для компаній учасників УАВІ: втрата авторитету, недоплата. Ризик для бізнесу – відсутність кваліфікованого персоналу, навчання персоналу за рахунок підприємства, мігрування навченого персоналу між конкурентними підприємствами та за кордон, також після навчання відкриття власних підприємств.

Презентувала висновки: потрібно продовжувати переклад стандартів європейської асоціації, формувати власні стандарти і доносити їх до замовників з фото- та відеоматеріалами. Учасники групи візуальної індустрії виділили три основні стандарти: стандарти монтажу, стандарти обов’язкового проектування з розрахунком нагрузок і стандарти обов’язкового гарантійного та післягарантійного обслуговування конструкції.

Від робочої групи Української Асоціації Меблевиків виступила член правління УАМ Світлана Гайдайчук. Представник групи презентувала три глобальних висновки:

Основні стандарти, яких повинні дотримуватися члени УАМ – це стандарти комунікації з дизайнерами інтер’єру, комунікації з серійними і проектними меблями, стандарти найму персоналу, стандарти монтажу і упаковки, стандарти технічного завдання. Також є рішення взяти участь у розробці договору-роялті між виробниками меблів і дизайнерами, в якому будуть прописані стандарти співпраці пром-дизайнерів та меблевих компаній. Щоб роялті працювало, як єдиний шаблон для обох сторін. Керівники та члени УАМ вирішили цілеспрямовано рухатися в напрямку “furniture of ukraine”, відносно якого вже розробляти окремі стандарти якості.

Саме зараз ми самі створюємо правила гри. Долучайтесь! Пропонуємо Вам увійти в історію : ) – надішліть листа до комітету з адвокаційної діяльності bpw.ukraine@gmail.com.