Відбулася зустріч робочої групи зі створення стандартів бізнесу в beauty-індустрії
28.02.2019
Стандарти ведення бізнесу
25.07.2019
Show all

Програма Менторства. Як це працює

Вже більше місяця працюють наші пари Ментор та Менті.

Рухаються з різною швидкістю, але з величезним ентузіазмом. Як куратор програми, я іноді телефоную учасникам, і кожен раз отримую радісний енергійний відгук.

Що дає програма учасникам? Ефект синергії! Менті отримує конкретні підказки для досягнення своїх цілей, але не це головне! Набагато важливіше те, що Менті тісно спілкується з досвідченим менеджером, бачить зразок системного мислення, прийняття рішень та управлінської мудрості. Це не тільки підтримує його у напрямку обраних цілей, але і наповнює новим баченням, новими підходами.

А що дає програма для Ментора?

Люди, які беруть на себе відповідальність бути Ментором, насправді, отримують не менше користі від співпраці, ніж Менті. Вони можуть отримати безліч інсайтів і нових ідей, дивлячись на звичну роботу очима свого Менті. Спілкування з людиною з іншого оточення наштовхують на цікаві ідеї, розширює уявлення про те, що відбувається.

 

Наш перший Ментор – Ольга Малишок. Ольга перша відгукнулася на наше запрошення долучитися до програми менторства. Ольга – професійний коуч, досвідчений керівник і носій системних знань про побудову компанії. Її компетенції максимальним чином підходили для учасниці, яка тільки збирається відкрити свій власний бізнес та має безліч сумнівів і побоювань. Адже це здорово – отримати підтримку досвідченого менеджера на самому початку шляху ?!

Працюючи в парі, дівчата систематизували ідеї для Менті, прибрали зайве, намітили кроки, розставили пріоритети.

Хочу поділитися з вами відгуком нашого першого Ментора:

«Вітаю! Мене звуть Малишок Ольга, я Сертифікований бізнес-коуч, Член Європейської ради коучингу і менторинг (ЕМСС), керівник проектів Тренінгового і коучинговий Центру «Equilibrium», супервізор в Школі Практичного Коучинга «Equilibrium».

Для чого я стала ментором?

Для мене менторство стало можливістю підвищити свою експертність в передачі власних знань і допомоги розвитку інших людей, отримати новий досвід. Крім того, менторство мені допомогло систематизувати і структурувати власний досвід і знання, зрозуміти свої сильні сторони і побачити пазли, яких не вистачало. А ще менторство – це взаємний надихаючий процес, коли є гордість від успіхів твого партнера і мотивація для досягнення своїх нових вершин».

 

А це відгук Менті.

“Я – Ольга Крилова в проекті.

Багато з нас мріють про власну справу. Когось на шляху до втілення у реальність ідеї підтримують друзі і близькі, хтось боїться або соромиться просити про допомогу або дізнатися, як те, що він задумав виглядає з боку. А звернутися за допомогою до сторонніх людей – це зовсім страшно! Раптом розкритикують!

Ідею перетворити хобі у справу всього життя я виношую давно, навіть були якісь спроби. Не дуже вдалі. Після них думала – не треба, не варто, не моє! Але ж інші можуть! У них виходить!

В черговий раз зважившись на організацію свого бізнесу я топталася на місці – в голові безліч ідей, думок, а руху немає!

І ось тут – головне! Мені потрапило оголошення у соцмережах про програму менторства – дуже цікаво, але жах, як страшно! Головне було переступити через думку про те, що страшно ділитися своєю ідеєю з чужими людьми,страх критики та поразки.

Мені пощастило! Перша зустріч (можливо саме через страх!) Була захоплюючою – знайомство, договір, розповідь про ідею. Я цілий день сяяла – мене вислухали, підтримали і сказали, що ми все розберемо до дрібниць, знайдемо правильні кроки до успіху.

Вже пройдено половину шляху! Ми з Ольгою Малишок (мій ментор) проробили колосальну роботу – по кілька годин на тиждень розбираючи кожен пункт для реалізації моєї мрії! Ми розписали точки в дорозі, визначилися з черговістю дій, необхідними ресурсами для реалізації задуманого, для успішності бізнесу.

Що мені дав проект? Впевненість! Мене не поплескали по плечу – «Молодець!» І не насварили – «Навіщо це ?!» Мені підказали інструменти для досягнення мети. Мені допомогли визначити на що звернути увагу в першу чергу, а що можна і потрібно відкласти на потім. Ми прописали і проговорили різні напрямки діяльності. За попереднім планом на три роки, а за підсумком аналізу – план роботи на 5 років! Тепер я не боюся «спотикнутися» – це може бути, але я розумію, як діяти. Я дякую Ользі, своєму ментору, за час і знання – це саме те, чого мені так не вистачало! Я вдячна  ГО «Ліга ділових і професійних жінок України» за ідею і створення інструменту допомоги – «Програму менторства»!

Моя порада для тих, хто думає, що він «все зможе сам» або «не варто навіть спробувати» не боятися скористатися допомогою професіоналів!

Дякую за час, за поради, за підтримку!”

 

Ми вдячні нашій першій парі Ментора та Менті за вибір нашої програми, за довіру, відкритість і такий позитивний досвід співпраці. І наша програма триває. Наступного разу я розповім вам про досвід співпраці в інших парах. А поки запрошую вас не відкладати у довгий ящик і вже почати використовувати можливості для розвитку, які надає вам «Ліга ділових та професійних жінок України».

Куратор проекту, Марина Первушина.

Зареєструватися на програму менторства можна за посилянням:

Анкета Менті: https://forms.gle/1QWrYPg2CxQgqZ228

Анкета Ментора: https://forms.gle/v3e9ocVScZC23cfD8