Програма Менторства. Як це працює
19.07.2019
VI Форум Ліги ділових та професійних жінок України
31.10.2019
Show all

Стандарти ведення бізнесу

Ми не зупинялись ні на крок – чернігівські рієлтори впроваджують стандарти ведення бізнесу.

У 2017 році ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» ініціювала проект «Адвокаційна кампанія зі створення стандартів бізнесу та впровадження системи саморегулювання в Україні» за підтримки Проекту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств». Метою Програми стало формування загальної методології розробки та впровадження стандартів ведення бізнесу, що може бути застосована до будь-якої сфери господарської або професійної діяльності.

Ліга і проект FORBIZ підписали меморандум, за яким Ліга одержала суттєву підтримку в розробці та впровадженні стандартів ведення бізнесу та необхідних складових для створення дієвої системи галузевого саморегулювання. FORBIZ є проектом міжнародної технічної допомоги Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, що фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Business.
Протягом двох років ми провели робочі зустрічі у п’яти містах України, до кампанії долучились індустрія краси, візуальна індустрія, рієлторська діяльність, меблева галузь та HoReCa. У кожній сфері створені робочі групи та результатом спільної роботи з міжнародним експертом Конрад Дроздовски від проекту FORBIZ та Ліги стала підготовка всіх елементів, необхідних для започаткування діяльності з саморегулювання, що включають:
• організаційну структуру саморегулівної організації;
• склад робочих груп та комітетів з питань стандартів ведення бізнесу;
• процедури розгляду скарг;
• ліцензійна угода про присудження знаку якості.
Було зроблено багато плідної роботи та початком етапу впровадження стала фахова зустріч представників рієлторського бізнесу у місті Чернігові.

05 червня 2019 року рієлтори міста Чернігова презентували проект Стандартів на загальних зборах Чернігівського Об’єднання Рієлторів. Участь у зборах прийняли 71 представник бізнесу, що кожного дня здійснюють свою підприємницьку діяльність у сфері надання послуг на ринку нерухомості. Протягом п’яти годин власники агенцій нерухомості формували збірку правил надання якісної послуги виходячи з 25-ти річної практики надання послуг в Україні, досвіду європейських країн на основі стандарту EN 15733:2009 Services of real estate agents — Requirements for the provision of services of real estate agents а також найкращих кейcів від представників галузі.
Були створені і прийняті до запровадження такі важливі норми – збірка правил, що забезпечує надання якісної послуги – «СТАНДАРТИ 2019:05:06» надання Послуг Чернігівського Об’єднання Рієлторів», механізм, що забезпечує додержання нормам Стандартів – Арбітражна комісія, до складу якої увійшли представник галузі та були обрані таємним голосуванням на Загальних Зборах Чернігівського Об’єднання Рієлторів міста Чернігова 05 червня 2019 року та Процедура розгляду скарг Арбітражною комісією.

ЧОМУ САМЕ БІЗНЕС-СТАНДАРТИ?
Зміни до законодавства, зазвичай, не відбуваються настільки швидко, як того вимагає стрімкий розвиток певних галузей та сфер економіки. З іншого боку, органи державного контролю неспроможні певною мірою забезпечити дотримання норм законодавства суб’єктами підприємницької діяльності. Негативними наслідками цього є надання неякісних послуг, що, в свою чергу, призводить до втрати довіри споживачів до галузі або сфери в цілому. Подолати ці та інші негативні наслідки можна саме завдяки бізнес-стандартам, які визначають правила ведення підприємницької діяльності та взаємодії зі споживачами, державними органами влади та іншими суб’єктами підприємницької діяльності.

Запровадження Стандартів – це величезний крок уперед та серйозне досягнення рієлторської спільноти Чернігова. Це початок шляху формування бізнес-культури, культури споживання та надання послуг, це впровадження клієнтоорієнтованості в дії та формування довірчих відносин між споживачем та фахівцем з продажу нерухомості.
___________________________________________________________
Наразі готуємо прорив у beauty індустрії. Якщо Ви представник індустрії краси, власник бізнесу – приєднуйтесь до обговорення в рамках робочої групи, внесіть свої зауваження та пропозиції до проекту Кодексу етичної поведінки та іншіх практичних напрацювань, що допоможуть створити конкурентні переваги для власників бізнесу, якісні послуги для споживача та зрозумілі правила гри на ринку.

Долучайтесь! Відправляйте повідомлення координатору платформи (комітету) “Адвокаційна діяльність”Анжеліці Кобелєвій- Лисковій на електронну адресу bpw.ukraine@gmail.com у темі листа зазначайте Адвокаційна діяльність.