Експерти MEREZHA поділяться думками як зростати у 2021 році
18.02.2021
Show all

Бізнес-сніданок із Головою Чернігівської ОДА Анною Коваленко

Бізнес-сніданок з ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» це про конструктивний діалог, цікаві пропозиції та ідеї і домовленості про конкретні кроки, плани та дії.
Сніданок з головою ОДА Анною Коваленко – справжній приватно-публічний діалог – влади, бізнесу і громади. Фокусування на ключових проблемах регіону: детінізація економіки, боротьба з корупцією, аналіз можливостей і ресурсів і, одне з основних – пощук однодумців, лідерів змін, які допоможуть трансформувати область. Всі дуже різні, але об’єднуючими є спільні цінності, проблеми і бажання змінювати ситуацію.
Вперше за нинішнього президента голова ОДА жінка. І це руйнує стереотипи.
Тож про що йшлось?
– Піднімались питання взаємодії в цілому. Налагодження того самого приватно-публічного діалогу, без якого розвиток громад, бізнесу, як наслідок економіки і регіону в цілому просто не можливий. «Чи всі голови територіальних громад розуміють, що наповнення їхніх бюджетів, це зареєстровані на цих територія субєкти підприємницької діяльності? Чи легально вони здійснюють свою діяльність? Чи розуміють, оцінюють і аналізують, ефективно використовують ресурси, які є у розпорядженні? На сьогодні пілотуємо чотири громади, показуємо можливості, аналізуємо ефективність, навчаємо, впроваджуємо кращі практики» (Анна Коваленко). Тож, власне, всім пряма комунікація сподобалась і регулярні зустрічі відтепер стануть скоріше правилом, а не вийнятком (робочі групи, мозкові штурми, фокус-групи, будь які конструктивні ініціативи)
– Зосереджували увагу на екологічному стані нашої області, а саме: дуже низький рівень захищеності об’єктів природно-заповідного фонду, через те що вони є на папері, але фактично в натурі межі об’єктів ПЗФ не визначені і потерпають від бездумних дій аграріїв, мисливців за деревиною і не тільки; Смарагдова мережа України – це велика територія, яка в найближчому майбутньому буде мати природоохоронний статус, але поки законопроект про Смарагдову мережу не прийнятий Верховною Радою – потрібно максимально захистити ці території від інтенсивного сільськогосподарського обробітку та негативних наслідків і руйнування екосистем. (про карту і аналіз відповідності і цільового призначення)
– Обговорювалось питання розвитку МСБ (Малого Середнього Бізнесу), детінізації, стандартів ведення бізнесу, розуміння потреб клієнтів, економічної ефективності громад, робота фіскальної служби, приорітетів та ін.
– Соціальні і культурні проекти. Учасниці ділились власними ініціативами, вносили пропозиції і висловлювали готовність долучатись, сьогодні і зараз підвищувати соціальний і культурний рівень суспільства. «Менторська підтримка дітей з інтернатів, які перш за все потребують уваги, простого спілкування і підтримки, щоб не втратити віри в майбутнє і в себе. Кілька годин часу – важлива інвестиція в дітей. Ми можемо і робимо ці інвестиції сьогодні, щоб мати щасливе завтра для майбутніх поколінь» (Анна Коваленко)
– Звісно, торкнулись питання гендерних стереотипів ). Говорили про соціальні ролі, чому важливо їх розділяти, як поєднувати і бути максимально ефективними. «Я театрознавець ) і це допомагає справлятись з будь якими ролями. Головне бути чесною сама з собою, чути себе, розуміти чого ти хочеш і навіщо.Менше вестись на патерни, які тобі нав’язують. Коли я була в положенні, тільки і чула, як говорили, про мою вагітність, що не зможу нормально працювати і т.ін. Але нічого, все нормально. Рухаємось далі.» (Анна Коваленко)
– Лідерство і лідер, що це і хто це?
«Лідер – це той хто веде за ідеєю, бачить майбутньє і показує це майбутнє іншим, з любов’ю до людей» (Анна Коваленко)